| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Radiation Hardening | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Grey |
| ELV | Compliant |
| Wire/Cable Diameter | 2.6924 mm |
| Housing Material | Rubber |
| Wire Gauge (Max) | 16 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 20 AWG |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 20 AWG to 16 AWG |
| Accessory Type | Wire Seal |
Stock: 20914
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21714
Ext.Price$0.21714
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21714 | $0.21714 |
| 10 | $0.18392 | $1.83920 |
| 25 | $0.17238 | $4.30950 |
| 50 | $0.16424 | $8.21200 |
| 100 | $0.15637 | $15.63700 |
| 300 | $0.14772 | $44.31600 |
| 500 | $0.13954 | $69.77000 |
| 1000 | $0.13287 | $132.87000 |
| 3000 | $0.12295 | $368.85000 |
